Saber rządzi na niebie:

saber akcja
    Przeciwko prawu, jakie obecnie obowiązuje w Los Angeles, a które dotyczy ograniczania wolności wypowiedzi artystycznej zaprotestował Saber. Zrealizował projekt ”I own the sky!”. Do tego celu wynajął 6 samolotów, które przez 45minut rozpylały na niebie imiona grafficiarzy, nazwy ich grup, oraz informacje dotyczące samej akcji: “Art is not a crime. End mural moratorium: twitter at end mural moratorium”. Pomysł został wsparty finansowo m.in. przez Sheparda Fairey’a i serwis Twitter [więcej: TU i TU].

    Otagowanie nieba odbyło się nad ratuszem miejskim, który w 2007r. przeforsował przepis uniemożliwiający właścicielowi budynku/ściany zewnętrznej podjęcia prywatnej decyzji o zrealizowaniu muralu – o ile nie będzie miał na to zgody władz miasta. Wszystko pod groźbą kary pozbawienia wolności.


    Sama idea posłużenia się samolotem w celach komercyjnych, aby stworzyć napisy na niebie nie jest niczym nowym, jednak w kontekście walki z cenzurą wykorzystanie tego narzędzia przez grafficiarza zyskało zupełnie inną jakość.


0 Responses to “Saber rządzi na niebie:”


  • No Comments

Leave a Reply